Jadłowstręt psychiczny

Jadłowstręt psychiczny znany jest także pod nazwą anoreksja. Schorzenie znacznie częściej występuje u kobiet, głownie młodych. W anoreksji dochodzi do zniekształconego obrazu własnego ciała. Głównym celem osób cierpiących na anoreksję jest obniżenie masy ciała, często bardzo drastyczne. W tym celu chorzy unikają spożywania posiłków, wykonują forsowne ćwiczenia fizyczne.

Nawet pomimo schudnięcia kilku kilogramów poniżej normy, pacjent często twierdzi, iż jest jego masa ciała jest zbyt wysoka. Prowadzi to do dalszego wyniszczenia organizmu. Choroba objawia się także różnymi zaburzeniami hormonalnymi.

Schorzeniu często współtowarzyszą inne dolegliwości, takie jak obniżenie nastroju oraz stany depresyjne. Jeżeli choroba nie jest leczona, może spowodować śmierć. Leczenie zazwyczaj jest długotrwałe. Proces jest także dość złożony, ponieważ obejmuje aspekty psychologiczne, somatyczne oraz psychiatryczne. Jeśli doszło do znacznego wyniszczenia organizmu, często konieczna jest hospitalizacja.

zauważono, że ARZERRA pozytywnie wpływa na ludzi ją biorących

4 thoughts on “Jadłowstręt psychiczny

  1. Witajcie! Fajnie przyswaja się wszystko, co było zaprezentowane w powyższym artykuliku. Sądzę, że ten kto to kreślił, posiadał konkretne rozeznanie o kwestii. Zawartość notatki zdaje się być dla czytających nieobojętna i na 100% także kiedyś użyję zaprezentowanych tu zaleceń. Wszystkiego dobrego i życzę kolejnych trafnych wypowiedzi w podobnym wydźwięku.

  2. Hej Wam. Zainteresował mnie ten wpis. Pare dni temu nie znalazłam informacji w tym zagadnieniu ale w końcu w tym miejscu dowiedziałam się, co można, a czego nie. Wiesz, że autor rozumie o czym mówi. Polecam inne jego teksty na ten temat.

  3. Hej wszystkim, artykulik pomocny, tylko piszący powinien bardziej rozwinąć temat. Ale czytało się go ogólnie fajnie. Wszystkich zainteresowanych tematem zachęcam do czytania. Widać, że koleś zna się na rzeczy. Życze miłego

  4. Nadzwyczaj pomocny artykuł, rozwiał moje negatywne nastawienie i zgłębił wiedzę. Dzięki niemu spenetrowałam temat i pozyskałam wiedzę. Oglądałam mnóstwo stron internetowych szukając informacji na ten temat i w końcu udało mi się znaleźć to, czego potrzebowałam. Czapki z głów dla Autora artykułu.

Comments are closed.