Żarłoczność psychiczna

Żarłoczność psychiczna, czyli bulimia, jest przeciwieństwem anoreksji. U chorych dochodzi do wielokrotnych epizodów objadania. Wielu chorych często nie odczuwa głodu w momencie pojawienia się napadu. Objadanie się traktują jako przymus, któremu nie mogą się oprzeć, pomimo iż zazwyczaj wiedzą o utracie kontroli nad własnym zachowaniem. Po ustąpieniu napadów, u chorych pojawia się poczucie winy i wstydu.

Może także wystąpić lęk przed przytyciem, co sprawia, że prowokują wymioty bądź stosują środki przeczyszczające. Po wymiotach, często odczuwają ulgę.

Bulimia najczęściej jest diagnozowana u osób, które nie akceptują swojego wyglądu bądź masy ciała. Napady obżarstwa i wymiotów powodują wystąpienie wielu powikłań, takich jak zmęczenie, odwodnienie, zaparcia, uszkodzenie szkliwa zębów, podrażnienie przełyku czy stany depresyjne.

Pomimo napadów objadania się, chorzy mogą utrzymywać prawidłową masę ciała. Leczenie choroby jest jednak niezwykle istotne, żeby zapobiec dalszym powikłaniom, które niekiedy mogą nawet przyczyniać się do śmierci. Podobnie, jak w przypadku anoreksji, stosuje się psychoterapię. Niekiedy wskazane jest także zażywanie leków przeciwdepresyjnych.

nowoczesne leki na astmę są bardzo dobre

4 thoughts on “Żarłoczność psychiczna

  1. Bardzo pomocny artykuł, przepędził moje negatywne nastawienie i wzmocnił wiedzę. Dzięki niemu przeanalizowałam temat i pozyskałam wiedzę. Przeszukałam wiele stron internetowych poszukując materiałów dotyczących tego zagadnienia i wreszcie udało mi się natrafić na to, czego potrzebowałam. Gratulacje dla Twórcy publikacji.

  2. Wyszukując informacji na ten temat dotarłam chyba na sam koniec internetów, jednak nie znalazłam tam nic interesującego. Dopiero teraz natrafiłam na rzetelną i przydatną informację. Jestem pod wrażeniem kompetencji autora i jego zdolności do celnego formułowania koncepcji. Dziękuję za pomocną wiedzę i kompetentne fakty.

  3. Hej czytelnikom! Posłuchajcie, przejęła moją osobę opinia pokazana w powyższym poście, bez pomocy by się na coś takiego oczywiście nie wpadło. Autor upublicznił bardzo frapujące podejście na temat. Nie wątpię, że warto pomyśleć nad jego opiniami, dlatego że bywają ważkie, warte czasu, a pisarz powoli zostaje następnym mentorem internetowym.

  4. Cześć! Fajnie przegląda się wszystko, co zostało przedstawione w spójnym tekście. Sądzę, że ten kto to tworzył, musiał mieć spore rozeznanie o kwestii. Istota notatki była dla mnie ważna i zdecydowanie także w przyszłości skorzystam z zaprezentowanych przez autora wskazówek. Żegnam i życzę kolejnych udanych tekstów w podobnym charakterze.

Comments are closed.