Zespół stresu pourazowego

Zespół stresu pourazowego pojawia się w wyniku przeżycia traumatycznego zdarzenia, które powoduje powstanie silnych emocji oraz paniki. Schorzenie pojawia się, gdy przekroczona zostanie tolerancja na stres, która u każdej osoby ma inną wartość. Wówczas pojawiają się rozmaite objawy, takie jak problemy z koncentracją, zaburzenia snu, stany depresyjne oraz wysokie napięcie.

Choremu często śnią się koszmary z fragmentami przykrego dla niego zdarzenia. Z tego powodu dana osoba może obawiać się zasnąć. Trauma pojawia się w wyniku różnorodnych zdarzeń, takich jak gwałt, pobicie, napad czy molestowanie seksualne.

Osoba z zespołem stresu pourazowego wymaga konsultacji psychologicznej, a nawet psychiatrycznej. W przypadku zbagatelizowania schorzenia, może dojść do rozwoju pełnoobjawowej depresji oraz innych powikłań. Nieleczone schorzenie może spowodować trwałą zmianę osobowości. Ponadto choroba niekorzystnie wpływa na funkcjonowanie danej osoby. Może ona bowiem unikać miejsc lub osób, które kojarzą się z traumatycznym zdarzeniem.

Bisacodyl GSK - 10mg to nowy lek dostępny tylko u nas zapalenie wątroby typu a

3 thoughts on “Zespół stresu pourazowego

  1. Bardzo przydatny artykuł, rozwiał moje negatywne nastawienie i zgłębił wiedzę. Dzięki niemu spenetrowałam temat i uporządkowałam wiedzę. Oglądałam wiele stron internetowych poszukując materiałów z tej dziedziny i nareszcie udało mi się natrafić na to, czego potrzebowałam. Czapki z głów dla Twórcy tekstu.

  2. Szukając informacji w tej kwestii zawędrowałam chyba na sam skraj internetów, aczkolwiek nie wywęszyłam tam nic interesującego. Dopiero teraz trafiłam na kompetentną i przydatną wiedzę. Jestem pełna podziwu dla erudycji autora oraz jego zdolności do celnego formułowania myśli. Dziękuję za przydatną wiedzę i sprawdzone dane.

  3. Ej wam internautom! Przyznam się, zaciekawiła mnie teza pokazana w tym tekście, na własną rękę by się na coś podobnego chyba nie wpadło. Autor upublicznił bardzo frapujące podejście do sprawy. Uważam, że dobrze porozważać nad jego ocenami, dlatego że bywają ważkie, godne dziennikarza, no a pisarz staje się następnym autorytetem internetowym.

Comments are closed.